Aktuality
15.10.2019

SVATOMARTINSKÁ DĚTSKÁ BURZA VESEC - sobota 9.11.2019

SVATOMARTINSKÁ BURZA VESEC

dětského oblečení, hraček, knížek a sportovních potřeb

sobota 9.11.2019 v čase 9,30 - 11,30 hod. v jídelně VŠ koleje ve Vesci

součástí burzy je DĚTSKÝ BLEŠÁČEK


22.09.2019

PODZIMNÍ PRÁZDNINY 2019 - VÝLETY PRO DĚTI

PODZIMNÍ PRÁZDNINY 2019 - VÝLETY PRO DĚTI

úterý  29.10.2019   HOROLEZECKÁ EXPEDICE

středa 30.10.2019   NATÁČENÍ V ČESKÉ TELEVIZI - JIŽ OBSAZENO! 

facebook

Galerie

ZÁŽITKOVÉ  PŘÍMĚSTSKÉ  TÁBORY LÉTO 2016:

Opět jsme během července a srpna, tentokrát v roce 2016, zajistili 25 různých aktivit - výletů, her, zážitkových programů pro více jak stovku dětí. Počasí nám přálo, slunce svítilo, ale nebyla vedra, mokli jsem lehce jen jednou v Praze (ale zrovna v ten den v Liberci byl obrovský celodenní slejvák) a jednou při příjezdu do Liberce na cestě od vlaku na základnu. Jinak suchá noha!

Zde je malá ukázka z našich táborů:

1) ROZHLEDNOVÉ (DVA) DNY

Rašovka a Královka, ty jsem navštívili, na Rašovce jezdili na koni, cestou na Královku potkali zvířátka a rostliny (v nadživotní velikosti, ze dřeva vyřezané) typické pro Jizerské hory, na naučné stezce pro děti z Bedřichova na Královku.

2) ALCHYMISTICKÝ  TÁBOR

Entomologická vycházka se síťkami, zkumavky s barevnými, neidentifikovatelnými, kouzelnými vodičkami, baťohy plné hub ... to je z našich výletů za pozorováním přírody. Dále jsme navštívili zahrady Hospitalu Kuks a připravili si zde byliny pro herbář, dále jsme pak navštívili místní Lékárenské muzeum, kde jsme si vyzkoušeli vyrobit pilulky a čípky. Za zmínku stojí i cesta "Žluťákem", bez čokolády, do Prahy, do Zemědělského muzea, kde pro nás připravili úžasnou, kometovanou, interaktivní expozici "Od věku sloužím člověku" o používání obalů v životě člověka od pravěku po dnešek,  a Laboratoř ticha - unikátní a oceněnou expozici z EXPO 2015, na které jsme si přes kamery a počítače vyzkoušeli, jak může vyrůst ze semínka celý les. Odpoledne jsme bohužel museli odpískat kvůli dešti setkání s alchymisty na Pražském hradě, ale za to na nás čekali v Muzeu strašidel a pověstí, což také bylo dostatečně zajímavé a stašidelné.

3) VLÁČKOVÝ TÁBOR S LODÍ

V těchto aktivitách jsme spojili oblíbené ježdění vlakem a po vodě. Začali jsem raftováním na Jizeře, u Zrcadlové Kozy, kam jsme se dostali - jak jinak - vlakem. Další den jsme se ale vydali na dlouhý výlet rychlíkem, až do Plzně. Původně jsme chtěli jet Pendolínem, ale ČD nám ho o prázdninách zrušily :-), tak se s námi ve vlaku mačkali i další cestující, kteří chtěli také jet Pendolinem až do Mariánských Lázní. Nám to nevadilo, my měli místenky do kupé, ale co jsme si vyslechli ...,... že zabíráme celý vlak... To víte přes třicet dětí už něco zabere, ale děti byly moc hodné a ukázněné, což se o některých jiných hubatých cestujících řici nedá. V Plzni jsme navštívili unikátní Muzeum loutek, které se dá přirovnat k několika loutkovým divadlům pod jednou střechou. I Hurvínek tam byl. Další den jsme si od velkoměsta vyrazili zubačkou do přírody, k Mumlavským vodopádům. Což o to, příroda krásná, ale těch lidí tam bylo jak u Niagarských vodopádů, skoro jsme se na ten mostek přes Mumlavu nedostali. A proto jsme se rozhodli i další den si užít co nejvíce turistů a vypravili se vlakem k Máchovu jezeru na parníček. Při příchodu ke vstupu na parník, když nás ostatní viděli, vyskočili všichni z laviček a jali se tvoři frontu k parníčku, aby je náhodou naše děti  nepředběhly a neobsadily jim ta nejlepší místa na rozpálené palubě. Naše děti si zatím bezstarostně pobíhaly v parčíku, občas se přidaly k úplně cizím lidem, zatímco ostatní vytrvale tvořili dloooouhou frontu.... Před odplutím přišel kapitán, otevřel boční VIP vchod a naše skupina dětí jako první nastoupila na parníček, zabrala ta nejlepší místa na palubě a trpělivě čekala, až se všichni ostatní nalodí :-) Děkujeme, kapitáne!! Jistě vhodným zážitkem k Vláčkovému táboru byl na cestě zpět požár brzdového systému vlaku, kdy v hustém dýmu jsme provedli rychlou evakuaci z vagónu a úprk do dostatečné vzdálenosti. Vše dobře dopadlo, strojvedoucí to nějak vyřešil a za chvíli jsme jeli dál. Poslední den jsme se rozhodli natřás si trochu naše zadnice. Nejdříve jsme Trilexem dojeli do německé Žitavy, pak parní úzkokolejkou do Lázní Oybin a zde na nás již čekal speciální "trochu-bus", který nás vyvezl k rozhledně Hochwald. Zde jsme po 100 metrech opět překročili státní hranice do ČR a navštívili výletní místo Hochwaldboude na kopci Hvozd. Ovšem cesta dolů tím speciálním "trochu-busem" byla parádní, natřásal nás, až jsme lítali až ke stropu a ze všech sil jsme u toho řvali, ještě dobře, že byl bus jen pro nás.

4) KRÁLOVSKÝ TÁBOR

Spanilou jízdu králů a královen jsme započali výstupem na Skalní hrad nad Oldřichovem v Hájích,(uf, to byl kopec!) kde jsme nejprve museli splnit několik královských disciplín, aby se nám otevřela cesta k pokladu. Ovšem další den jsme si užívali jako zámecké panstvo na Hrubém Rohozci, prohlédli si dětský pokoj, ve kterém si hráli před druhou světovou válkou malí princové, kuchyň a záchod. Pak jsme v zámecké zahradě hráli hry jako např. kroket a piknikovali. Další den jsme všechno bohatství chtěli vyměnit za kostky Lega, ale bohužel již na Výstavě Lega v Mimoni měli všechny krabičky a pytlíčky vyprodány, tak jsme si alespoň prohlédli dvě patra postavených exponátů a v přízemí si stavěli sami. Následující den jsme se vydali do zahrad a labyrintů zámku Loučeň, kde právě kempovala družina malého, 7-letého, krále Karla IV., po splnění všech královských úkolů jakoje např. zacházení s mečem, jízda na koni atp. jsme byli korunováni a dostali zaslouženou odměnu. A nakonec jsme si poslední den vyrobili v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci n.N. vitrážový medailonek z doby středověku, převlékli se za krále, princezny, rytíře a vyrazili do autobusů MHD sjednat královský pořádek.

5)  DOBRODRUŽNÝ TÁBOR

Týden jsme zahájili návštěvou výcviku vojenských psů na Grabštějně, kde jse viděli zadržení pachatele i vyhledání výbušniny v zavazadle. V úterý jsme nejdříve s pomocí tabletů poznali v Galerii Lázně tajemný svět Mechobotů pana Adolfa Lachmana a vyrobili si svého robota z drobných kovových částí, odpoledne na základnu dorazil Astrobus, tedy hvězdárna na kolečkách. Nejdříve jsme pozorovali slunce, pak byla s astrology diskuze společně s promítáním astrosnímků, ale k závěrečné fázi pozorování noční oblohy nedošlo, neboť se zatáhlo a nebylo nic vidět, ani hvězdička.  Stejně jsme ráno brzy vstávali a "Žluťáky" odjeli do Karlových Varů, kde jsme navštívili hřiště Svět záchranářů a stali se aktivními účastníky programu Svět rizik, při kterém nás nejdříve zdravotníci seznámili se základy záchrany života a zdraví a naučili nás, jak používat tísňové linky, pak nás hasič varoval před hořícím vánočním stromkem, seznámil s běžnými požárními riziky v domácnosti  a zkusili jsme si únik z hořící, zakouřené kuchyně. Na závěr si nás do parády vzali policisté a zavřeli nás do vězení! Naštěstí jsme všechny děti nam kauci dostali věn a rychlíkem dojeli zpět do Liberce. Zážitkem určitě bylo doručení mnoha pizz v okamžik odjezdu, abychom měli fajn večeři ve vlaku. Ve čtvrtek jsme odpočívali v přírodě na prima hřišti u rozhledny Královka a v pátek se také vyřádili na unikátním hřišti Podzemní labyrint, které je vybudováno v podzemních chodbách pod náměstím v Mladé Boleslavi. Měli jsme ho jen pro sebe, mohli jsme tu lítat a řvát ze všech sil a nikomu to nevadilo. Ze Světa rizik jsme využili znalosti při úniku ze zakouřených porstor, když  jsme "unikali" zadýmenou chodbou s laserovými paprsky.

6) VELKÉ FINÁLE

A jejej, konec prázdnin je tu. V pondělí jsme si tedy zalezli na horolezecké stěně Šutr, většina z nás vylezla i komín, pak si pobláznili v parku ve Vratislavicích a za závěr v noci prošli  černou tmou okolo Tajchu, na dobrodružné noční stezce. Někdo vzal s sebou i rodiče. V úterý jsme navštívili v Doksech zvířátka, která jsou cvičena pro film a reklamu - přítulní velbloudi, kozy, lvi a tygři, a mnoho dalších, byli jsme u vytržení ze tří holčičích koťátek pantera. Poslední den před školou byl tradičně do poslední chvíle Tajný výlet. Postupně jsme dostávali různá překvapení a aktivity, které máme rádi - jízda "Žluťákem" do Prahy, k obědu pizza, ale hlavním bodem programu byla návštěva Muzea filmových legend v Poděbradech, kde jsme se potkali s živým Olafem, téměř živým Batmanem, Captainem America, Glumem, Indianem Jonesem, vetřelcem a spoustou dalších, zabojovali si světelnými meči a hlavně - nakoupili si suvenýrky :-)  Tím nám prázdniny skončili a už se připravujeme na další.

Líbí se vám naše akce? Pojeďte příště s námi!

 

POHODOVÉ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2015:

Během července a srpna 2015 jsme uspořádali celkem 28 aktiv pro naše děti - výlety, poznání, cestování, hraní atp., z toho 25 bylo různých, jen 3 se opakovaly. Na akcích jsme obstarali celkem 100 dětí. Zde ja malá ukázka z našeho programu:

1) CUKŘÍKOVÝ TÁBOR

cukr(ovar) - čokoláda (muzeum & výroba) - marcipán (ový den - modelujeme z marcipánu)

2) ZVÍŘÁTKOVÝ TÁBOR

domácí zvířata na farmě - jízda na koni - motýli v motýlím domě - Safari v ZOO Dvůr Králové

3) POTŮČKOVÝ TÁBOR

piráti - vodní záchranáři - na lodi po Labi do Saského Švýcarska - na kocábce po Vltavě z Čertovky pod Vyšehrad - den v potůčku

4) 2x DOBRODRUŽNÝ TÁBOR

golfový den - horolezecký den - den na koni - den horkých pramenů  (Karlovy Vary) - výstup na Maják - pevnost - dobrodružství s Robinem Hoodem - rozhlednový den - noční dobrodružná stezka

5) POHÁDKOVÝ TÁBOR

na návštěvě u Rumcajse v jeskyni i v ševcovně - tajemství skalního hradu - u čertů v pekle - výlet za Večerníčkem - hrajeme pohádku

6) TAJNÝ VÝLET na závěr prázdnin

 

Ohlédnutí za akcemi pro děti za rok 2013-2014:

- uspořádali jsme pro děti více jak deset 1-denních výletů  během školního roku o prázdninách (velikonoční, podzimní prázdniny, ředitelská volna), např.:

HRAVÝ VÝLET - návštěva a dílničky ve výrobě hraček

LETADLOVÝ VÝLET - návštěva letiště v Praze, Ruzyni

VESMÍRNÝ VÝLET - návštěva planetária a hvězdárny v Praze

LEGO MUZEUM - návštěva muzea Lega v Praze

STRAŠIDLOVÝ DEN  - dílničky se staršením na Halloween

PENDOLINEM DO DOLŮ - výlet za technickými památkami na Ostravsko, pendolinem tam i zpět, prohlídka dolů, vysoké pece, interaktivního technického muzea U6

3P VÝLET - výlet rodiů a dětí Pendolinem na Pivo do Plzně

KVĚTINOVÝ DEN

ZVÍŘÁTKOVÝ DEN

LAMPIONOVÝ PRŮVOD - tradičně poslední čtvrtek v říjnu, okolo Halloweena (dušiček) ve Vesci

KARNEVAL

a další

- příměstské tábory během letních prázdnin:

DOBRODRUŽNÝ

VLÁČKOVÝ - jeden z nejoblíbenějších, děti mají vždycky rádi vláčky, občas proložíme lodičkou :-)

ZA SKALNÍMI SKŘÍTKY

SKLENĚNÝ

POHÁDKOVÝ

ROZHLEDNOVÝ - tradičně na konci prázdnin lezeme na rozhledny

 

 

 

 

BURZA  - V AKCI - už 8 let!!